Kobiety coraz chętniej decydują się na przedłużanie włosów, z różnych powodów. Przede wszystkim zależy im na uzyskaniu pięknych, gęstych i długich kosmyków. Jednym z pytań, jakie często zadaje się fryzjerom, jest: „czy można farbować włosy przedłużane?”. W tym artykule postaramy się na to pytanie odpowiedzieć oraz przedstawić porady i techniki farbowania włosów przedłużanych.

Czy włosy przedłużane można farbować?

Dobra wiadomość: tak, włosy przedłużane można farbować. Jednak, przed przystąpieniem do farbowania, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, takich jak metoda przedłużania włosów, stan włosów, kolor i stopień farbowania.

Farbowane przedłużane włosy - przed i po

Metody przedłużania włosów

Na rynku dostępne są różne metody przedłużania włosów. Każdy z tych rodzajów wymaga innego podejścia do farbowania. Na przykład, jeśli masz przedłużone włosy metodą clip- in, to możesz je z łatwością wyjąć przed farbowaniem i ponownie założyć po farbowaniu. Natomiast, w przypadku przedłużania metodą keratynową, farbowanie włosów będzie wymagało większej ostrożności, ponieważ farba może zniszczyć klej, który łączy przedłużone pasma z naturalnymi włosami.

Stan włosów

Jeśli włosy przedłużane są już osłabione, to farbowanie może je jeszcze bardziej osłabić. Dlatego, przed farbowaniem, należy dokładnie ocenić stan włosów i jeśli jest to konieczne poczekać z farbowaniem, aż włosy się wzmocnią.

Kolor i stopień farbowania

Farbowanie włosów przedłużanych może wymagać innej techniki niż farbowanie naturalnych włosów, szczególnie jeśli kobieta ma różne kolory włosów. W przypadku farbowania włosów przedłużanych, należy pamiętać, że farba może mieć inny efekt na przedłużanych pasmach niż na naturalnych włosach, co może prowadzić do niepożądanych efektów.

Porady i techniki farbowania włosów przedłużanych

  1. Przed farbowaniem zawsze skonsultuj się z fryzjerem/stylistą, który oceni stan włosów i dobierze odpowiednią farbę oraz technikę farbowania.
  2. Jeśli masz przedłużone pasma z różnymi kolorami, farbuj każdy kolor oddzielnie, aby uniknąć niepożądanych efektów.
  3. W przypadku farbowania pasm, używaj farby bez amoniaku i nie nakładaj jej bezpośrednio na łączenia
  4. Przed farbowaniem, włosy przedłużane dokładnie umyj i osusz, a następnie delikatnie przeczesz specjalną szczotką do włosów przedłużanych, aby uniknąć plątania się.
  5. Zawsze wybieraj farby profesjonalne wysokiej jakości, które nie zniszczą włosów przedłużanych.
  6. Po farbowaniu, dokładnie spłucz włosy i delikatnie je osusz, unikając tarcia ręcznikiem.
  7. Unikaj stylizacji włosów ciepłem przez kilka dni po farbowaniu, aby zapobiec osłabieniu włosów.

Podsumowanie

Farbowanie włosów przedłużanych jest możliwe, ale wymaga odpowiedniej ostrożności i techniki. Przed przystąpieniem do farbowania, warto skonsultować się z fryzjerem i ocenić stan włosów oraz rodzaj przedłużania. Wybierając odpowiednią farbę i technikę farbowania, można uzyskać piękny i naturalny efekt, który podkreśli Twoją urodę.

Zatem, jeśli myślisz o farbowaniu swoich włosów przedłużanych, skontaktuj się z nami i umów się na konsultację z naszym stylistą. Chętnie doradzimy Ci w kwestii farbowania oraz zapewnimy profesjonalną i bezpieczną obsługę.