Are you at the right place ?

Are you at the right place ?

Przejdź do głównej zawartości

Czy przedłużanie włosów niszczy włosy: mity i fakty

Czy przedłużanie włosów niszczy włosy: mity i fakty

Przedłużanie włosów to popularna metoda, dzięki której można uzyskać wymarzoną, dłuższą i pełniejszą fryzurę w krótkim czasie. Jednak wiele osób obawia się, że taka procedura może zniszczyć ich włosy. W poniższym artykule rozwiejemy mity i przedstawimy fakty na temat przedłużania włosów.

Mity o przedłużaniu włosów

Przedłużanie włosów powoduje łysienie

To jeden z najczęstszych mitów na temat przedłużania włosów. Faktem jest, że zły dobór metody przedłużania włosów lub ich niewłaściwa aplikacja może uszkodzić cebulki włosowe. Wybieraj sprawdzonych stylistów, na podstawie rekomendacji innych klientek. Przed zabiegiem umów się na konsultację.

Przedłużanie włosów osłabia ich strukturę

Innym często powtarzanym mitem na temat przedłużania włosów jest to, że taka procedura osłabia strukturę włosów. Faktem jest, że zły dobór materiałów lub niewłaściwa aplikacja może prowadzić do uszkodzenia włosów. Jednak profesjonalnie wykonane przedłużanie włosów z użyciem odpowiednich materiałów, takich jak naturalne włosy, nie prowadzi do ich uszkodzenia.

Prawdy o przedłużaniu włosów


Przedłużanie włosów wymaga odpowiedniej pielęgnacji

Faktem jest, że przedłużanie włosów wymaga odpowiedniej pielęgnacji, aby utrzymać ich zdrowy wygląd i uniknąć uszkodzeń. Zaleca się używanie specjalnych szamponów i odżywek przeznaczonych do włosów przedłużonych oraz regularne wizyty w salonie na podciąganie włosów. Ponadto, należy pamiętać o stosowaniu termoochrony do stylizacji przy wykorzystaniu obróbki termicznej jak suszenie, prostowanie czy kręcenie fal lokówką.

 

Image

 

Przedłużanie włosów wymaga ostrożności podczas ich stylizacji

Faktem jest, że przedłużone włosy są bardziej delikatne i wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne niż naturalne włosy. Dlatego ważne jest, aby być ostrożnym podczas ich stylizacji, stosować produkty chroniące włosy przed wysoką temperaturą. Wybieraj

produkty stylizacyjne, które są odpowiednie dla przedłużonych włosów – kieruj się składem, nie ceną.

Przedłużanie włosów może wpłynąć na kondycję skóry głowy

Faktem jest, że przedłużone włosy mogą wpłynąć na kondycję skóry głowy. Włosy przedłużone z użyciem kleju lub pierścieni mogą powodować napięcie skóry głowy, co może prowadzić do podrażnień lub bólu. Dlatego ważne jest, aby wybrać bezpieczną metodę przedłużania włosów, która nie powoduje podrażnień skory głowy i przestrzegać zaleceń dotyczących pielęgnacji.

 

Image

 

Podsumowanie

Przedłużanie włosów nie prowadzi do uszkodzenia włosów, o ile jest wykonywane profesjonalnie i z użyciem odpowiednich materiałów oraz technik. Jednak wymaga ono regularnej pielęgnacji i ostrożności podczas stylizacji.

Ważne jest również, aby wybrać metodę przedłużania włosów, która jest bezpieczna dla włosów i skóry głowy. Dlatego, jeśli chcesz przedłużyć swoje włosy, warto skonsultować się z profesjonalistą, który udzieli porad dotyczących pielęgnacji przedłużonych włosów.

Kontynuuj czytanie

Koszt przedłużania włosów – co wpływa na cenę? Jak zaoszczędzić?

Koszt przedłużania włosów – co wpływa na cenę? Jak zaoszczędzić?

Kontynuuj czytanie
Nasza aplikacja już dostępna!

Nasza aplikacja już dostępna!

Kontynuuj czytanie
Jak dbać o włosy latem? Poradnik od Hollywood Hair

Jak dbać o włosy latem? Poradnik od Hollywood Hair

Kontynuuj czytanie

Uwagi

Bądź pierwszy który skomentuje.
Wszystkie komentarze przed publikacją są moderowane.
X