Are you at the right place ?

Are you at the right place ?

Przejdź do głównej zawartości

Pielęgnacja

Pielęgnacja włosów jest bardzo ważna, jeśli chcemy cieszyć się pięknymi i długimi włosami przez wiele miesięcy. Jak zadbać o przedłużane włosy?
 

Jak myć włosy po keratynowym przedłużaniu?

 Mycie przedłużanych włosów powinno odbywać się w pozycji pionowej, czyli od góry, z głową odchyloną do tyłu, najlepiej pod prysznicem. Zauważ, że w podobny sposób fryzjerzy myją włosy w salonach fryzjerskich — to nie przypadek! Absolutnie nie plącz, ani nie myj włosów okrężnymi ruchami. Zrezygnuj także z mycia ich nad wanną, trzymając głowę do dołu. Włosy możesz myć w wodzie o dowolnej temperaturze, takiej jak lubisz. Po ich namoczeniu przejdź do kolejnego etapu:
 

  • Nakładanie szamponu — nałóż szampon na skalp głowy. Tę część możesz szorować, a gdy powstanie piana, przeciągnij ją w dół i delikatnie wmasuj w pozostałą część włosów.

  • Płukanie — zrób to dokładnie! W przeciwnym razie może dokuczać Ci swędzenie głowy. Po spłukaniu odsącz nadmiar wody z włosów.

  • Nakładanie odżywki/maski — delikatnie wmasuj odżywkę lub maskę w końcówki włosów. Nie nakładaj jej na skalp głowy! Po pięciu minutach możesz ją spłukać z włosów. Odsącz nadmiar wody.

Jak czesać i suszyć włosy przedłużane?


Na początek możesz zawinąć włosy ręcznikiem w turban, by same nieco obeschły. Następnie na wilgotne włosy (a właściwie na ich końce) nałóż termoochronną odżywkę w sprayu. Przejdź do czesania — koniecznie rób to małymi partiami przy użyciu specjalnej szczotki do przedłużanych włosów. Po rozczesaniu zacznij je suszyć od góry do dołu, ale zostaw jednocześnie delikatnie wilgotne. Następnie dokończ suszenie włosów na szczotce: pod pasma włóż szczotkę, przyłóż suszarkę pod skosem i stopniowo zjeżdżaj w dół.

Uwaga!


Radzimy nie korzystać z drogeryjnych produktów do pielęgnacji, albowiem nie zapewniają one włosom odpowiedniego nawilżenia. Skorzystaj z produktów bez olejów i alkoholi oferowanych w hurtowniach fryzjerskich lub zajrzyj do naszego sklepu.


Dowiedz się więcej z naszych filmów


 


X