Are you at the right place ?

Are you at the right place ?

Przejdź do głównej zawartości

Czy włosy przedłużane można farbować: porady i techniki

Czy włosy przedłużane można farbować: porady i techniki

Kobiety coraz chętniej decydują się na przedłużanie włosów, z różnych powodów. Przede wszystkim zależy im na uzyskaniu pięknych, gęstych i długich kosmyków. Jednym z pytań, jakie często zadaje się fryzjerom, jest: „czy można farbować włosy przedłużane?”. W tym artykule postaramy się na to pytanie odpowiedzieć oraz przedstawić porady i techniki farbowania włosów przedłużanych.

Czy włosy przedłużane można farbować?

Dobra wiadomość: tak, włosy przedłużane można farbować. Jednak, przed przystąpieniem do farbowania, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, takich jak metoda przedłużania włosów, stan włosów, kolor i stopień farbowania.

Image

Metody przedłużania włosów

Na rynku dostępne są różne metody przedłużania włosów. Każdy z tych rodzajów wymaga innego podejścia do farbowania. Na przykład, jeśli masz przedłużone włosy metodą clip- in, to możesz je z łatwością wyjąć przed farbowaniem i ponownie założyć po farbowaniu. Natomiast, w przypadku przedłużania metodą keratynową, farbowanie włosów będzie wymagało większej ostrożności, ponieważ farba może zniszczyć klej, który łączy przedłużone pasma z naturalnymi włosami.

Stan włosów

Jeśli włosy przedłużane są już osłabione, to farbowanie może je jeszcze bardziej osłabić. Dlatego, przed farbowaniem, należy dokładnie ocenić stan włosów i jeśli jest to konieczne poczekać z farbowaniem, aż włosy się wzmocnią.

Kolor i stopień farbowania

Farbowanie włosów przedłużanych może wymagać innej techniki niż farbowanie naturalnych włosów, szczególnie jeśli kobieta ma różne kolory włosów. W przypadku farbowania włosów przedłużanych, należy pamiętać, że farba może mieć inny efekt na przedłużanych pasmach niż na naturalnych włosach, co może prowadzić do niepożądanych efektów.

Porady i techniki farbowania włosów przedłużanych

  1. Przed farbowaniem zawsze skonsultuj się z fryzjerem/stylistą, który oceni stan włosów i dobierze odpowiednią farbę oraz technikę farbowania.
  2. Jeśli masz przedłużone pasma z różnymi kolorami, farbuj każdy kolor oddzielnie, aby uniknąć niepożądanych efektów.
  3. W przypadku farbowania pasm, używaj farby bez amoniaku i nie nakładaj jej bezpośrednio na łączenia
  4. Przed farbowaniem, włosy przedłużane dokładnie umyj i osusz, a następnie delikatnie przeczesz specjalną szczotką do włosów przedłużanych, aby uniknąć plątania się.
  5. Zawsze wybieraj farby profesjonalne wysokiej jakości, które nie zniszczą włosów przedłużanych.
  6. Po farbowaniu, dokładnie spłucz włosy i delikatnie je osusz, unikając tarcia ręcznikiem.
  7. Unikaj stylizacji włosów ciepłem przez kilka dni po farbowaniu, aby zapobiec osłabieniu włosów.

Image

Podsumowanie

Farbowanie włosów przedłużanych jest możliwe, ale wymaga odpowiedniej ostrożności i techniki. Przed przystąpieniem do farbowania, warto skonsultować się z fryzjerem i ocenić stan włosów oraz rodzaj przedłużania. Wybierając odpowiednią farbę i technikę farbowania, można uzyskać piękny i naturalny efekt, który podkreśli Twoją urodę.

Zatem, jeśli myślisz o farbowaniu swoich włosów przedłużanych, skontaktuj się z nami i umów się na konsultację z naszym stylistą. Chętnie doradzimy Ci w kwestii farbowania oraz zapewnimy profesjonalną i bezpieczną obsługę.

Kontynuuj czytanie

Jak często należy wymieniać przedłużane włosy: optymalny czas noszenia

Jak często należy wymieniać przedłużane włosy: optymalny czas noszenia

Kontynuuj czytanie
Nasza aplikacja już dostępna!

Nasza aplikacja już dostępna!

Kontynuuj czytanie
Jak dbać o przedłużane włosy: przewodnik pielęgnacji

Jak dbać o przedłużane włosy: przewodnik pielęgnacji

Kontynuuj czytanie

Uwagi

Bądź pierwszy który skomentuje.
Wszystkie komentarze przed publikacją są moderowane.
X