Are you at the right place ?

Are you at the right place ?

Przejdź do głównej zawartości

Jak często należy wymieniać przedłużane włosy: optymalny czas noszenia

Jak często należy wymieniać przedłużane włosy: optymalny czas noszenia

Kobiety uwielbiają eksperymentować ze swoim wyglądem, w tym z długością i kolorem swoich włosów. Dlatego coraz częściej decydują się na przedłużanie włosów, które daje im możliwość zmiany fryzury bez konieczności czekania na naturalny wzrost włosów. Jednak, jak każda inna fryzura, również przedłużane włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji i wymiany po określonym czasie. W tym artykule omówimy, jak często należy wymieniać przedłużane włosy i jaki jest optymalny czas ich noszenia.

Czym są przedłużane włosy?

Przedłużane włosy to pasma włosów syntetycznych lub naturalnych, które są łączone z naturalnymi włosami za pomocą żnych technik. W zależności od rodzaju techniki, przedłużanie włosów trwa od jednej do nawet pięciu godzin, a wynikające z niego przedłużenie może utrzymywać się od kilku tygodni do maksymalnie trzech miesięcy w zależności od metody założenia.

Optymalny czas noszenia przedłużanych włosów

To zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj włosów, technika przedłużania, styl życia i pielęgnacja. Biorąc pod uwagę powyższe wskaźniki, czas noszenia przedłużonych włosów może się żnić, ale zwykle wynosi od 2 do 4 miesięcy

Wymiana przedłużonych włosów (tzw. Podciąganie ) co 2-4 miesiące pozwala na uniknięcie uszkodzenia naturalnych włosów, które mogą wystąpić w przypadku dłuższego noszenia przedłużonych włosów. Długie noszenie przedłużonych włosów może również prowadzić do matowienia, plątania się i osłabienia włosów.

Image

Jak dbać o przedłużane włosy?

Aby przedłużane włosy pozostały w dobrym stanie i służyły przez jak najdłuższy czas, warto dbać o nie odpowiednio. Oto kilka porad:

  1. Unikaj używania akcesorii do stylizacji włosów na ciepło, takiego jak prostownica czy lokówka, ponieważ wysoka temperatura może uszkodzić włosy syntetyczne lub naturalne. Jeśli ich używasz, pamiętaj, aby zawsze korzystać z termoochronny w sprayu
  2. Używaj specjalnych produktów do pielęgnacji przedłużanych włosów, takich jak szampony, odżywki i maski, które pomogą zachować ich miękkość i blask.
  3. Przed snem związuj włosy w luźny kucyk lub warkocz, aby uniknąć splątania i uszkodzeń.
  4. Unikaj nadmiernego obciążania przedłużanych włosów, np. poprzez unikanie zbyt ciężkich stylizacji, takich jak wysokie koki czy ciasne warkocze.
  5. Unikaj tarcia ręcznika o włosy, ponieważ może to prowadzić do plątania i osłabienia włosów.

Image

Podsumowanie

Podciąganie przedłużanych włosów co 2-4 miesiące jest zalecana, aby uniknąć uszkodzenia naturalnych włosów i utrzymania dobrego stanu przedłużonych włosów. Jednak przy odpowiedniej pielęgnacji, dobrych jakościowo materiałach i technice wykonania, czas noszenia przedłużonych włosów może się wydłużyć. Warto pamiętać, że każda fryzura wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a przedłużane włosy nie są wyjątkiem.

Kontynuuj czytanie

Jak zdjąć przedłużane włosy: przewodnik krok po kroku

Jak zdjąć przedłużane włosy: przewodnik krok po kroku

Kontynuuj czytanie
Witamy w Bydgoszczy!

Witamy w Bydgoszczy!

Kontynuuj czytanie
Czy włosy przedłużane można farbować: porady i techniki

Czy włosy przedłużane można farbować: porady i techniki

Kontynuuj czytanie

Uwagi

Bądź pierwszy który skomentuje.
Wszystkie komentarze przed publikacją są moderowane.
X