Are you at the right place ?

Are you at the right place ?

Przejdź do głównej zawartości

Jak dbać o przedłużane włosy: przewodnik pielęgnacji

Jak dbać o przedłużane włosy: przewodnik pielęgnacji

Włosy to nie tylko ozdoba, ale także element wizerunku, który wpływa na nasze samopoczucie i pewność siebie. Jednym z najpopularniejszych sposobów na szybką i efektowną zmianę fryzury jest przedłużanie włosów, które daje wiele możliwości

stylizacyjnych. Jednak, aby utrzymać zdrowie i piękno przedłużonych włosów, należy stosować odpowiednią pielęgnację. Sprawdź nasz przewodnik pielęgnacji włosów przedłużanych i dowiedz się, jaki szampon do włosów przedłużanych wybrać.

Kondycjonowanie włosów przedłużanych

Odżywka do włosów pomaga wzmocnić końcówki oraz zapobiega ich rozdwajaniu. Pamiętaj jednak, aby nie nakładać tego produktu bezpośrednio na łączenia przedłużonych włosów, ponieważ może to osłabić ich trwałość i przyczynić się do ich wypadania. Zamiast tego, nałóż odżywkę tylko na długość włosów, unikając łączeń.

Rekomendowane odżywki do włosów przedłużanych :

👉 Odżywka arganowa

👉 Odżywka keratynowa

Olejowanie włosów przedłużanych

Olejowanie pozwala nawilżyć włosy, zapobiega ich wypadaniu i chroni przed łamliwością. Najlepiej stosować oleje naturalne, takie jak olej kokosowy, arganowy czy rycynowy. Nałóż niewielką ilość oleju na włosy poniżej łączeń, następnie pozostaw na około godzinę przed umyciem włosów. Spłucz głowę i umyj włosy szamponem.

Rekomendowane olejki do włosów

👉 Olejek arganowy

👉 Serum do włosów

 

Image

 

Szampon do włosów przedłużanych

Jaki szampon wybrać do włosów przedłużanych? Przedłużone włosy wymagają specjalnej pielęgnacji, dlatego ważne jest, aby używać szamponu dedykowanego do włosów przedłużanych. Szampon taki powinien mieć delikatną formułę i odpowiedni skład, który nie uszkodzi łączeń.

Rekomendowane szampony do włosów przedłużanych:

👉 Odżywka arganowa

Stylizacja włosów przy użyciu wysokiej temperatury

Przedłużone włosy są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego należy pamiętać o stosowaniu termoochrony stylizując włosy przy użyciu wysokiej temperatury. Termoochrona zapobiega uszkodzeniu włosów i przyczynia się do utrzymania ich w dobrej kondycji.

👉 Termoochrona do włosów przedłużanych

Mycie i czesanie

Włosy przedłużane należy myć w pozycji pionowej (nie pochylonej, np. nad wanną). Ręcznik ma posłużyć jedynie do odciśnięcia nadmiaru wody z włosów. Do rozczesywania włosów przedłużanych używaj specjalnego grzebienia lub szczotki rekomendowanej przez stylistę, która posiada odpowiednie przestrzenie ułatwiające rozczesywanie pomiędzy kapsułkami.

👉 Rekomendowana szczotka do włosów przedłużanych

 

Image

 

Regularne wizyty u fryzjera

Fryzjer może pomóc w utrzymaniu odpowiedniej jakości włosów co wpływa na ich ogólny wygląd.. Wizyta u fryzjera pozwoli również na sprawdzenie, czy łączenia przedłużonych włosów są w dobrym stanie i czy wymagają jakiejkolwiek naprawy.

Przewodnik pielęgnacji włosów przedłużanych – podsumowanie

Warto pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja przedłużonych włosów pozwoli zachować ich piękno i zdrowie, a także przedłuży ich trwałość.

Wybierając szampon do włosów przedłużanych, pamiętaj, aby wybierać produkty dedykowane temu typowi włosów, a także zabezpieczać włosy przy stylizacjach włosów. Regularne wizyty u fryzjera oraz stosowanie olejowania i odżywiania pozwolą zachować piękno przedłużonych włosów przez długi czas.

Uwagi

Bądź pierwszy który skomentuje.
Wszystkie komentarze przed publikacją są moderowane.
X