Are you at the right place ?

Are you at the right place ?

Przejdź do głównej zawartości

Jaki rodzaj włosów wybrać do przedłużania: naturalne czy syntetyczne?

Jaki rodzaj włosów wybrać do przedłużania: naturalne czy syntetyczne?

Przedłużanie włosów to świetny sposób na uzyskanie pięknej i długiej fryzury, bez konieczności czekania na naturalny wzrost włosa. Jednym z kluczowych wyborów, który trzeba podjąć przed przedłużeniem włosów, jest decyzja, jakiego rodzaju włosów użyć – naturalne czy syntetyczne. W tym artykule przyjrzymy się obu opcjom. Zapraszamy do lektury!

Włosy naturalne

Włosy cięte z głowy, czyli inaczej włosy naturalne, wyglądają i zachowują się jak nasze włosy. Mogą być farbowane, proste lub kręcone, tak jak Twoje naturalne, co czyni je bardziej elastycznymi i dopasowującymi się do Twojego stylu życia. Włosy naturalne mają też dłuższą żywotność i lepiej się układają niż syntetyczne.

Image

Główną wadę przedłużania włosami naturalnymi stanowi cena, która jest zwykle wyższa niż w przypadku włosów syntetycznych. Wymagają one również więcej uwagi i pielęgnacji, aby zachować ich piękny wygląd i zdrowie.

Włosy syntetyczne

Włosy syntetyczne są wytworzone z różnych rodzajów włókien syntetycznych, takich jak włókna poliestrowe lub akrylowe. Są tańsze niż włosy naturalne i dostępne w szerokiej gamie kolorów i stylów, co pozwala na uzyskanie dowolnego efektu fryzury. Włosy syntetyczne wymagają mniej czasu na pielęgnację niż naturalne.

Jedną z wad przedłużania włosami syntetycznymi jest to, że nie wyglądają naturalnie i mają charakterystyczną sztuczną fakturę, która może być widoczna przy bliższej obserwacji. Nie można ich również farbować, prostować lub kręcić, ponieważ może to uszkodzić ich strukturę i wygląd.

Co lepsze – włosy naturalne czy syntetyczne?

Wybór rodzaju włosów do przedłużania zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Włosy naturalne są idealne dla osób, które chcą uzyskać naturalny wygląd i trwałość, ale kosztują więcej i wymagają zwiększonej pielęgnacji. Z kolei włosy syntetyczne są tańsze i łatwiejsze w pielęgnacji, ale nie wyglądają tak naturalnie i nie są tak trwałe.

Image

Podczas wyboru rodzaju włosów należy również wziąć pod uwagę swój styl życia i potrzeby. Jeśli jesteś osobą, która często zmienia fryzury lub używa prostownicy i lokówki, naturalne włosy będą dla Ciebie lepszym wyborem. Jeśli natomiast szukasz tańszej i łatwiejszej opcji, syntetyczne włosy mogą być lepszym rozwiązaniem.

Podsumowanie

Wybór rodzaju włosów do przedłużania jest indywidualną decyzją i zależy od preferencji, stylu życia i budżetu. Zarówno naturalne, jak i syntetyczne włosy mają swoje zalety i wady, i to od Ciebie zależy, który rodzaj najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Ważne jest również, aby wybrać renomowanego fryzjera lub salon fryzjerski, który oferuje wysokiej jakości produkty i profesjonalną usługę przedłużania włosów.

  Kontynuuj czytanie

  REGULAMIN KONKURSU „GIVEAWAY HAIR WAVER”

  REGULAMIN KONKURSU „GIVEAWAY HAIR WAVER”

  Kontynuuj czytanie
  Witamy w Bydgoszczy!

  Witamy w Bydgoszczy!

  Kontynuuj czytanie
  Już we wrześniu otworzymy dwa nowe salony w Lublinie i w Łodzi

  Już we wrześniu otworzymy dwa nowe salony w Lublinie i w Łodzi

  Kontynuuj czytanie

  Uwagi

  Bądź pierwszy który skomentuje.
  Wszystkie komentarze przed publikacją są moderowane.
  X