Are you at the right place ?

Are you at the right place ?

Przejdź do głównej zawartości

Pielęgnacja włosów przedłużonych – jak prawidłowo o nie dbać?

Pielęgnacja włosów przedłużonych – jak prawidłowo o nie dbać?

Gratulujemy! Przedłużanie włosów to była słuszna decyzja – masz teraz nową, piękną fryzurę. Czy wiesz, jak pielęgnować przedłużane włosy, by cieszyć się nimi jak najdłużej? Skorzystaj z naszych porad, a będziesz zaskoczona, jakie to proste. Nie taki diabeł straszny, jak go malują. 😊 Zapraszamy na ABC pielęgnacji włosów przedłużanych by Hollywood Hair!

Czy włosy przedłużane wymagają specjalnej pielęgnacji?

Image

Naszym zdaniem każde włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, dostosowanej do typu i struktury włosa – dzięki temu będziesz mogła cieszyć się zadbaną fryzurą przez długie miesiące. Włosy przedłużane keratynowo nie mogą być traktowane tak samo, jak robiłaś to przed zabiegiem. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób możesz szybko stracić efekt naszej pracy – włosy zaczną się plątać, łamać i wypadać. A tego nie życzymy żadnej naszej klientce.

Pielęgnacja włosów przedłużonych – mycie włosów

Zanim przejdziemy do meritum, zachęcamy do odwiedzania naszej zakładki Pielęgnacja, w której umieszczamy zasady prawidłowej pielęgnacji włosów. Więcej cennych wskazówek znajdziesz także na naszym kanale na YouTube

Image

Zaczniemy od najważniejszego – prawidłowego mycia włosów przedłużanych. W końcu każde włosy trzeba umyć, nawet doczepiane, a w szczególności naturalne doczepiane. Głowę myjemy w pozycji pionowej – nie nachylamy się nad wanną. Temperatura wody nie ma tutaj znaczenia – użyj takiej, jaką lubisz. Gdy już namoczysz głowę, przechodzimy do nakładania szamponu – niewielką ilość umieszczamy na skalpie – tutaj nie ma doczepów, więc nic nie uszkodzimy. Masujemy skórę głowy aż powstanie piana, następnie ręką przeciągamy ją w dół wzdłuż włosów i delikatnie wmasowujemy. Ważne: nie myjemy włosów doczepianych okrężnymi ruchami.Dokładnie spłukujemy szampon. Odsączamy nadmiar wody ręcznikiem. Na końcówki włosów nakładamy maskę lub odżywkę, po 5 minutach spłukujemy i ponownie odsączamy nadmiar wody.

Suszenie włosów doczepianych – o tym pamiętaj!

Włosy możesz na chwilę zwinąć w turban, aby odsączyć nadmiar wody. Pamiętaj, nie chodź w turbanie przez cały dzień – to szkodzi włosom, także tym naturalnym. Po zdjęciu ręcznika przechodzimy do czesania wilgotnych pasm. Zalecamy czesanie przy użyciu specjalnej szczotki do rozczesywania włosów przedłużanych. Bierzemy małe partie włosów, przytrzymujemy blisko doczepów, delikatnymi ruchami przeciągamy szczotką od góry do dołu.W dalszej kolejności na końcówki nanosimy termoochronną odżywkę w sprayu. Potem suszymy głowę, przesuwając szczotką od nasady głowy do końcówek. Kończymy suszenie przy użyciu szczotki i suszarki, aby uzyskać idealnie proste włosy jak z salonu.

Image

Czy można stylizować włosy przedłużane?

Oczywiście, że tak! Na naszym kanale YouTube znajdziesz m.in. testy lokówek wykonywane na włosach przedłużanych. Zachęcamy także do obejrzenia filmu, w którym krok po kroku wyjaśniamy, jak kręcić włosy przedłużane

Jeśli macie więcej pytań odnośnie do pielęgnacji włosów doczepianych – zapraszamy do odwiedzenia salonów Hollywood Hair!

Kontynuuj czytanie

Przedłużanie włosów przed i po – jak się przygotować i jak pielęgnować włosy przedłużane?

Przedłużanie włosów przed i po – jak się przygotować i jak pielęgnować włosy przedłużane?

Kontynuuj czytanie
Witamy w Bydgoszczy!

Witamy w Bydgoszczy!

Kontynuuj czytanie
Przedłużanie włosów – keratynowe czy laserowe?

Przedłużanie włosów – keratynowe czy laserowe?

Kontynuuj czytanie

Uwagi

Bądź pierwszy który skomentuje.
Wszystkie komentarze przed publikacją są moderowane.
X