Are you at the right place ?

Are you at the right place ?

Przejdź do głównej zawartości

Przedłużanie włosów po zabiegach chemicznych: jak bezpiecznie je odnowić?

Przedłużanie włosów po zabiegach chemicznych: jak bezpiecznie je odnowić?

Jeśli miałaś w przeszłości zabiegi chemiczne na włosach, takie jak trwała ondulacja, prostowanie lub farbowanie, może Ci się wydawać, że przedłużanie włosów jest niemożliwe lub zbyt ryzykowne. Jednak dzięki odpowiedniej pielęgnacji i technice przedłużania, możesz cieszyć się długimi i gęstymi włosami nawet po zabiegach chemicznych. W tym artykule przedstawimy kilka porad, jak bezpiecznie odnowić włosy po takich zabiegach przed przedłużaniem.

Skonsultuj się z fryzjerem

Przed przystąpieniem do przedłużania włosów, skonsultuj się z doświadczonym fryzjerem. Profesjonalista doradzi Ci, jaka technika przedłużania będzie dla Ciebie najlepsza, jakie materiały i produkty do pielęgnacji stosować, a także jak często należy podciągać przedłużone włosy. W ten sposób unikniesz niebezpieczeństwa, uszkodzenia włosów i zyskasz pewność, że twoje włosy będą wyglądały pięknie i zdrowo.

Wybierz odpowiednie materiały do przedłużania

Podczas wyboru materiałów do przedłużania włosów należy zwrócić szczególną uwagę na jakość oraz strukturę włosów. Włosy powinny być naturalne lub wykonane z najwyższej jakości sztucznych materiałów. W przypadku sztucznych włosów warto zwrócić uwagę na ich jakość i fakturę, aby jak najbardziej przypominały naturalne włosy.

Pielęgnacja włosów po przedłużeniu

W celu zachowania zdrowych i pięknych włosów po przedłużeniu, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Warto stosować produkty dedykowane włosom przedłużanym, takie jak szampony, odżywki i maski. Szampony i odżywki powinny być łagodne, nie zawierać siarczanów, parabenów i silikonów, które mogą uszkadzać łuskę włosa.

Image

Ogranicz stylizację

Po przedłużeniu włosów po zabiegach chemicznych, warto ograniczyć stylizację. Nie poleca się używania prostownicy czy lokówki, ponieważ wysoka temperatura może uszkodzić włosy i przyczynić się do łamliwości i przesuszenia. Jeśli musisz użyć suszarki, najlepiej wybierz funkcję zimnego powietrza i utrzymuj odległość między suszarką a włosami.

Regularne wizyty u fryzjera

Regularne wizyty u fryzjera są niezbędne dla utrzymania pięknych i zdrowych włosów po przedłużeniu. Fryzjer może sprawdzić stan Twoich włosów i zalecić niezbędne zabiegi i kosmetyki, które pomogą zachować piękny i zdrowy wygląd Twoich przedłużonych włosów. Wizyty u fryzjera powinny być powtarzane co 6-8 tygodni, w zależności od szybkości wzrostu włosów.

Image

Przedłużanie włosów po zabiegach chemicznych – podsumowanie

Przedłużanie włosów po zabiegach chemicznych może być bezpieczne i skuteczne, pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji i wykorzystania odpowiednich materiałów do przedłużania. Warto jednak pamiętać, że włosy po zabiegach chemicznych potrzebują dodatkowej uwagi i nawilżenia, aby przywrócić im zdrowy wygląd i zapobiec uszkodzeniom. Skonsultuj się z doświadczonym fryzjerem, wybierz najlepsze materiały i produkty do pielęgnacji oraz regularnie odwiedzaj swojego fryzjera, aby cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami po przedłużeniu.

Kontynuuj czytanie

Jak zregenerować włosy po ściągnięciu włosów przedłużanych?

Jak zregenerować włosy po ściągnięciu włosów przedłużanych?

Kontynuuj czytanie
REGULAMIN KONKURSU „Wygraj metamorfozę dla swojej mamy

REGULAMIN KONKURSU „Wygraj metamorfozę dla swojej mamy

Kontynuuj czytanie
Przedłużanie włosów a ciąża: czy jest to bezpieczne?

Przedłużanie włosów a ciąża: czy jest to bezpieczne?

Kontynuuj czytanie

Uwagi

Bądź pierwszy który skomentuje.
Wszystkie komentarze przed publikacją są moderowane.
X