Are you at the right place ?

Are you at the right place ?

Przejdź do głównej zawartości

Przedłużanie włosów po zabiegach chemicznych: jak bezpiecznie je odnowić?

Przedłużanie włosów po zabiegach chemicznych: jak bezpiecznie je odnowić?

Jeśli miałaś w przeszłości zabiegi chemiczne na włosach, takie jak trwała ondulacja, prostowanie lub farbowanie, może Ci się wydawać, że przedłużanie włosów jest niemożliwe lub zbyt ryzykowne. Jednak dzięki odpowiedniej pielęgnacji i technice przedłużania, możesz cieszyć się długimi i gęstymi włosami nawet po zabiegach chemicznych. W tym artykule przedstawimy kilka porad, jak bezpiecznie odnowić włosy po takich zabiegach przed przedłużaniem.

Skonsultuj się z fryzjerem

Przed przystąpieniem do przedłużania włosów, skonsultuj się z doświadczonym fryzjerem. Profesjonalista doradzi Ci, jaka technika przedłużania będzie dla Ciebie najlepsza, jakie materiały i produkty do pielęgnacji stosować, a także jak często należy podciągać przedłużone włosy. W ten sposób unikniesz niebezpieczeństwa, uszkodzenia włosów i zyskasz pewność, że twoje włosy będą wyglądały pięknie i zdrowo.

Wybierz odpowiednie materiały do przedłużania

Podczas wyboru materiałów do przedłużania włosów należy zwrócić szczególną uwagę na jakość oraz strukturę włosów. Włosy powinny być naturalne lub wykonane z najwyższej jakości sztucznych materiałów. W przypadku sztucznych włosów warto zwrócić uwagę na ich jakość i fakturę, aby jak najbardziej przypominały naturalne włosy.

Pielęgnacja włosów po przedłużeniu

W celu zachowania zdrowych i pięknych włosów po przedłużeniu, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Warto stosować produkty dedykowane włosom przedłużanym, takie jak szampony, odżywki i maski. Szampony i odżywki powinny być łagodne, nie zawierać siarczanów, parabenów i silikonów, które mogą uszkadzać łuskę włosa.

Image

Ogranicz stylizację

Po przedłużeniu włosów po zabiegach chemicznych, warto ograniczyć stylizację. Nie poleca się używania prostownicy czy lokówki, ponieważ wysoka temperatura może uszkodzić włosy i przyczynić się do łamliwości i przesuszenia. Jeśli musisz użyć suszarki, najlepiej wybierz funkcję zimnego powietrza i utrzymuj odległość między suszarką a włosami.

Regularne wizyty u fryzjera

Regularne wizyty u fryzjera są niezbędne dla utrzymania pięknych i zdrowych włosów po przedłużeniu. Fryzjer może sprawdzić stan Twoich włosów i zalecić niezbędne zabiegi i kosmetyki, które pomogą zachować piękny i zdrowy wygląd Twoich przedłużonych włosów. Wizyty u fryzjera powinny być powtarzane co 6-8 tygodni, w zależności od szybkości wzrostu włosów.

Image

Przedłużanie włosów po zabiegach chemicznych – podsumowanie

Przedłużanie włosów po zabiegach chemicznych może być bezpieczne i skuteczne, pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji i wykorzystania odpowiednich materiałów do przedłużania. Warto jednak pamiętać, że włosy po zabiegach chemicznych potrzebują dodatkowej uwagi i nawilżenia, aby przywrócić im zdrowy wygląd i zapobiec uszkodzeniom. Skonsultuj się z doświadczonym fryzjerem, wybierz najlepsze materiały i produkty do pielęgnacji oraz regularnie odwiedzaj swojego fryzjera, aby cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami po przedłużeniu.

Kontynuuj czytanie

Jak zregenerować włosy po ściągnięciu włosów przedłużanych?

Jak zregenerować włosy po ściągnięciu włosów przedłużanych?

Kontynuuj czytanie
Witamy w Bydgoszczy!

Witamy w Bydgoszczy!

Kontynuuj czytanie
Przedłużanie włosów a ciąża: czy jest to bezpieczne?

Przedłużanie włosów a ciąża: czy jest to bezpieczne?

Kontynuuj czytanie

Uwagi

Bądź pierwszy który skomentuje.
Wszystkie komentarze przed publikacją są moderowane.
X