Are you at the right place ?

Are you at the right place ?

Przejdź do głównej zawartości

Sekrety pielęgnacji włosów w zimie - poznaj rady od Hollywood Hair

Sekrety pielęgnacji włosów w zimie - poznaj rady od Hollywood Hair

Zima to czas, kiedy głównie skupiamy się na ochronie ciała przed zimnem. Jednak w trakcie mroźnych miesięcy nie powinniśmy zapominać o naszych włosach, które wymagają szczególnej troski. Gorące grzejniki, czapki, mróz - to „wyzwania”, którym czoła muszą stawić nasze kosmyki. W takich warunkach skóra głowy przetłuszcza się znacznie szybciej, a włosy mogą stać się przesuszone, łamliwe i kruche. Jak zatem dbać o nie w zimie, aby zachować ich zdrowie i blask? Poniżej znajdziecie nasze porady, które Wam w tym pomogą.

Mycie włosów

Rozpocznijmy od kluczowego elementu - mycia włosów. W zimie tzw. metoda OMO (odżywka, mycie, odżywka) może okazać się zbawieniem. Szampon dopasowany do skóry głowy oraz odpowiednio dobrane odżywki stanowią fundament naszej pielęgnacji. Warto o tym pamiętać.

Intensywna nawilżająca terapia

Właściwe nawilżanie to kluczowy element walki z przesuszeniem włosów. Regularne stosowanie odżywek po myciu i maski co najmniej raz w tygodniu, pomoże utrzymać wilgotność, przywróci kosmkom blask i ułatwi ich rozczesywanie.

W naszym sklepie znajdziecie szeroką gamę produktów, które wesprą Was w tym zadaniu.

Czapka jako tarcza

Mimo kontrowersji, noszenie czapki jest niezbędne. Luźne modele z naturalnych materiałów, takich jak bawełna czy wełna, ochronią włosy przed mrozem, wiatrem i śniegiem. Czapka, noszona z rozwagą, staje się swego rodzaju ich sojusznikiem w zimie. Wybierając odpowiedni model i materiały, możemy cieszyć się zarówno modnym akcentem, jak i kompleksową ochroną włosów. Dlaczego by nie zanurzyć się w zimowej elegancji, dbając jednocześnie o zdrowie i kondycję kosmyków? 😊

Suszarka w służbie włosów

Prawidłowe suszenie włosów to krok nie do przeskoczenia. Suszarka z jonizacją i produkt do termoochrony po myciu to podstawa, zwłaszcza w świecie, gdzie często brakuje nam czasu na naturalne suszenie. Wychodzenie na mróz z mokrymi włosami to ryzyko nie tylko przeziębienia, ale także uszkodzenia włosów.

Zimowa walka z elektryzacją

Nawilżone włosy są mniej podatne na elektryzację. Warto stosować odżywcze produkty regularnie, by utrzymać optymalny poziom wilgoci, dzięki czemu włosy pozostaną miękkie i gładkie. Jeśli zauważamy, że czapki i szaliki sprzyjają elektryzowaniu się włosów, warto rozważyć alternatywne rozwiązania. Delikatna jedwabna chusta może być bardziej przyjazna dla naszych kosmyków.

Zastosowanie powyższych rad pozwoli Wam właściwie zadbać o włosy, dzięki czemu po zimie będą one nie tylko pięknie się prezentować, ale zachowają też dobrą kondycję.  


Kontynuuj czytanie

REGULAMIN KONKURSU „WYGRAJ NOWOŚĆ!"

REGULAMIN KONKURSU „WYGRAJ NOWOŚĆ!"

Kontynuuj czytanie
Nasza aplikacja już dostępna!

Nasza aplikacja już dostępna!

Kontynuuj czytanie
Hollywood Hair wejdzie na rynek brytyjski!

Hollywood Hair wejdzie na rynek brytyjski!

Kontynuuj czytanie

Uwagi

Bądź pierwszy który skomentuje.
Wszystkie komentarze przed publikacją są moderowane.
X