Are you at the right place ?

Are you at the right place ?

Przejdź do głównej zawartości

Sen – Twój naturalny kosmetyk

Sen – Twój naturalny kosmetyk

Kolejny poranek, kolejna wizyta w łazience. Podchodzisz do lustra i znowu pojawia się pytanie, które trapi Cię każdego dnia o tej porze. Tonik, peeling, a może tłusty krem na noc? Co by tu użyć, aby poprawić wygląd swojej skóry? Czasem patrzysz na swoją twarz i widzisz, że brakuje w niej życia. Cera wydaje się być matowa, pozbawiona życia i… po prostu zmęczona? Tak. Skóra jest zwierciadłem naszego trybu życia. W przypadku odpowiedniej regeneracji jest zdrowa, gładka, młoda i wygląda promiennie. Gdy w naszym życiu zabraknie balansu, wygląda nieświeżo i zwiotczale i matowo. Gotowa dowiedzieć się więcej o najsilniejszym kosmetyku w Twoim arsenale? Mowa o śnie i jego zaburzeniach.

Wiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że powinna spać około 7-9 godzin każdego dnia. Niestety często na tym kończy się nie tylko nasza wiedza, lecz także praktyka. Seanse do późna z Netflixem, spore spożycie kawy i pozostałych napojów pobudzających, wieczorne przeglądanie social mediów, a także kłótnie i angażowanie się w denerwujące sprawy – to tylko część znamienitych przypadków, które powodują, że jakość Twojego snu wypada średnio 4/10. I to samo tyczy się później Twojej cery.

Matthew Walker w swojej książce „Dlaczego śpimy” pisze, że sen przez wielu z nas jest rozpatrywany jako luksus na który nas nie stać. Nie ma co się dziwić. W XXI wieku każda z nas dąży do tego, aby osiągnąć jak najwięcej. Jednak doba to nie guma, nie rozciągnie się. Dlatego wiele z nas swoje codzienne osiągnięcia okupuje czasem i jakością snu. To bardzo krótka kołdra i prędzej, czy później zemści się to. Najszybciej na naszej urodzie.

Prawdą jest to, że sen to biologiczna konieczność nie podlegająca dyskusji. Dzięki dobremu i głębokiemu wypoczynkowi w nocy, kolejnego dnia masz więcej energii, czujesz się świetnie i… wyglądasz świetnie! Z pewnością kojarzysz mema z 4 ołówkami, gdzie 1 z nich jest całkiem nowy. Podpis „łatwo wyglądać świetnie, kiedy nic się nie robi” nie do końca jest zgodny z prawdą. Choć prawdą jest, że mogłabyś zapożyczyć nieco metodyki od Królewny Śnieżki 😉

Jak spać, aby ponownie odzyskać powab i urodę?

Przede wszystkim skończ z czynnościami, które zaburzają Twój regenerujący i upiększający sen! Nie ma przeglądania e-maili, social mediów i oglądania telewizji po 21:00, jasne? Sztuczne światło niebieskie emitowane przez elektronikę (tak, Twój laptop i tablet też) ma wpływ na obniżenie poziomu melatoniny, a to ogromny problem dla Twojego snu.

Po drugie, kłótnie, angażowanie się w cudze sprawy, ciężki trening po 20:00 i pozostałe czynności, które podnoszą Twój poziom kortyzolu, to kolejne problemy z melatoniną. Jeśli masz coś do powiedzenia swojemu facetowi, zostaw to na śniadanie!

Po trzecie, suplementuj się. Tak. Na poprawę parametrów związanych ze snem są suplementy, a nie leki. Jaka jest lista tajnych składników, które umożliwią Ci lepsze zasypianie? Przede wszystkim warto postawić na składniki mineralne i witaminy, takie jak cynk oraz witamina B6 i to w formie koenzymatycznej – P5P. Ekstrakty roślinne wpływają na tonizowanie pracy mózgu i przygotowanie go na nocny odpoczynek. Nawet jeśli Twój dzień był na wysokich obrotach, ekstrakt z kozłka lekarskiego, szyszek chmielu i męczennicy cielistej pozwoli Ci odpłynąć do krainy snów. Na deser warto wspomnieć o glicynie oraz melatoninie. Dzięki nim, czas zasypiania znacząco się skróci, a Ty będziesz mogła rano wstać wypoczęta i piękna.

Nie bez przyczyny właśnie powyższe składniki zawarłyśmy w formule Sleep Dream dla Ciebie. Abyś mogła poczuć na własnej skórze, że sen to Twój najlepszy kosmetyk i tajna broń w walce z codziennymi zmaganiami.

Kontynuuj czytanie

Przedłużanie włosów – keratynowe czy laserowe?

Przedłużanie włosów – keratynowe czy laserowe?

Kontynuuj czytanie
REGULAMIN KONKURSU „Gra - giveaway”

REGULAMIN KONKURSU „Gra - giveaway”

Kontynuuj czytanie
Miłość, seks, przyjemność. Po prostu!

Miłość, seks, przyjemność. Po prostu!

Kontynuuj czytanie

Uwagi

Bądź pierwszy który skomentuje.
Wszystkie komentarze przed publikacją są moderowane.
X