Are you at the right place ?

Are you at the right place ?

Przejdź do głównej zawartości

Tape on, clip in – metody przedłużania włosów

Tape on, clip in – metody przedłużania włosów

Zdecydowałaś się na przedłużenie włosów? Super! A czy już wiesz, jakiej metody użyjesz podczas zabiegu w salonie? Tape on? Clip in? Te nazwy nic Ci nie mówią? Spokojnie, w tym artykule wyjaśnimy Ci metody przedłużania włosów oraz wady i zalety każdego z tych rozwiązań, abyś mogła świadomie podjąć tę ważną decyzję.

Przedłużanie włosów – kto je stosuje i dlaczego?

 

Image

 

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Powodów może być kilka – znudziła nam się dotychczasowa fryzura i nie chce nam się czekać, aż włosy naturalnie odrosną. Być może zdecydowałaś się na przedłużanie włosów, ponieważ Twoje włosy są osłabione po chorobie, chemioterapii albo zmagasz się z problemami skóry głowy (np. łysienie plackowate). Albo chcesz wyglądać na kobietę zadbaną o pięknych, długich włosach?Wbrew pozorom zabieg przedłużania włosów jest dla wszystkich. Coraz śmielej zaglądają do nas także panowie. Nie wierzysz? Sprawdź jeden z naszych filmów na YouTube, gdzie prezentujemy metamorfozę pewnego chłopaka. 😊

Metody przedłużania włosów

Wracając do tematu, są różne metody przedłużania włosów, najczęściej stosowane to:

  • Metoda Keratynowa – hh keratin mini bondes
  • Tape on
  • Clip in.

W dalszej części artykułu dowiesz się, na czym polega każda z tych metod i kiedy je stosować.Nie wiesz, która metoda jest odpowiednia dla Ciebie? Umów się na bezpłatną konsultację!

Autorska metoda Hollywood Hair – HH Keratin Mini Bondes 

Image

 

HH Keratin mini bondes to autorska metoda ręcznego formowania bardzo malutkich, mocnych i wytrzymałych zgrzewów za pomocą najlepszej jakości naturalnej keratyny, dzięki czemu nie niszczą struktury włosa a pasma są wielokrotnego użytku.

Metoda polega na łączeniu pasm włosów naturalnych z pasmami włosów przedłużanych za pomocą zgrzewów keratynowych. Keratyna rozgrzewana jest za pomocą zgrzewarki i formowana na paśmie włosów klientki w malutki zgrzew, nie dotykając przy tym ciepłem włosów klientki. Dlaczego metoda jest unikalna? Specjalistki Hollywood Hair pracują w zespołach, gdzie wyznaczone stylistki na bieżąco tworzą pasemka dopasowane kolorystycznie oraz pod względem grubości do włosów klientki, dzięki czemu można stworzyć najbardziej spersonalizowany efekt przedłużania włosów. Specjalistki przedłużania włosów dopasowują pasma mniejsze/większe do konkretnych miejsc na głowie, dlatego metoda mini kapsułek pozwala na rekonstrukcję bardzo krótkich włosów, boków, grzywki a także pozwala na przedłużanie włosów prawie na szczycie głowy, gdzie przy innych metodach jest to niemożliwe.

Włosy wykonane autorską metodą Hollywood Hair, należy podciągać maksymalnie co 4 miesiące (włosy cienkie i łamliwe 1-2 miesiące, włosy średniej grubości 3 miesiące, włosy grube 4 miesiące). Podciąganie włosów polega na ściągnięciu pasemek i ich ponownej aplikacji: zgrzew rozgniatamy specjalnymi cążkami bez naruszenia struktury włosów naturalnych oraz bez użycia płynów i substancji chemicznych. Przy zabiegu podciągania włosów, pasemka się skracają o długość zgrzewu oraz po podcięciu końcówek na koniec przedłużania od 2-7 cm w zależności od cięcia (włosy cięte na prosto skrócą się mocniej). Ubytek wagi włosów co 3-4 miesiące pomiędzy podciągnięciami może wynosić około 10-15% w zależności od pielęgnacji, sposobu rozczesywania.

Tape on – metoda kanapkowa

Image

 

Metoda Tape On uchodzi za bezpieczniejszą i mniej obciążającą włosy naturalne. Nazywana metodą kanapkową, ponieważ pomiędzy pasma naturalne umieszcza się doczepy przyklejone do przezroczystej taśmy. Miejsce łączenia pasm doczepianych z naturalnymi są praktycznie niewidoczne, a lekka taśma nie obciąża włosów.

Warunkiem stosowania metody Tape on jest posiadanie włosów naturalnych o długości minimum 15 cm. Ich rolą jest zagęszczanie i/albo przedłużanie włosów. Zwykle zabieg trwa około godziny, nakłada się od 10 do 30 „kanapek” – wiele zależy od naszych potrzeb i oczekiwań.

Clip in – błyskawiczne przedłużenie włosów

Image

 

Na metodę Clip in decydują się głównie panie, którym zależy na szybkiej zmianie i dodaniu długości/objętości fryzury na krótki czas – wielkie wyjście, impreza firmowa, wesele. Clip in to pasma włosów, które doczepia się na naturalne włosy za pomocą klipsów.Zdarza się, że miejsce łączenia (klipsy) są widoczne, dlatego zwykle dodaje się doczepy do upięć lub warkoczy. Klipsy mogą obciążać włosy, dlatego nie zaleca się ich do stosowania na stałe. Co ważne, włosy doczepiane na klips możesz założyć samodzielnie, bez konieczności umawiania wizyty w salonie czy zakładzie fryzjerskim. Dla wprawionych pań aplikacja klipsów zajmuje kilkanaście minut. Zyskujemy w ekspresowym tempie całkowicie odmieniony look – czego można chcieć więcej?

Kontynuuj czytanie

Festiwal Hairchella wystartował!

Festiwal Hairchella wystartował!

Kontynuuj czytanie
REGULAMIN KONKURSU „Gra - giveaway”

REGULAMIN KONKURSU „Gra - giveaway”

Kontynuuj czytanie
Włosy doczepiane – najczęstsze błędy pielęgnacyjne. Na co uważać?

Włosy doczepiane – najczęstsze błędy pielęgnacyjne. Na co uważać?

Kontynuuj czytanie

Uwagi

Bądź pierwszy który skomentuje.
Wszystkie komentarze przed publikacją są moderowane.
X