Are you at the right place ?

Are you at the right place ?

Przejdź do głównej zawartości

Włosy doczepiane – najczęstsze błędy pielęgnacyjne. Na co uważać?

Włosy doczepiane – najczęstsze błędy pielęgnacyjne. Na co uważać?
Image

Rozważasz przedłużanie włosów. Przeglądasz różne strony, żeby zebrać jak najwięcej informacji o prawidłowej pielęgnacji doczepów. Czy wiesz natomiast, jakich sytuacji oraz zabiegów pielęgnacyjnych unikać, żeby nie uszkodzić doczepianych pasm? Sprawdź, czego nie robić z włosami doczepianymi.

Włosy przedłużane wymagają pielęgnacji

Włosy doczepiane nie są w żaden sposób połączone ze skórą głowy, dlatego nasz organizm nie jest w stanie dostarczyć im odpowiednich wartości odżywczych czy prawidłowego nawilżenia. O to musimy zadbać same. Należy bezwzględnie unikać przesuszenia włosów naturalnych, jeśli zależy nam na zdrowych i lśniących pasmach.

Pielęgnacja to nie tylko nawilżanie, ale także mycie, czesanie i stosowanie zabiegów na skalp. Doczepy stanowią pewien, niewielki ciężar dla włosów właściwych, dlatego naszym zadaniem jest dbanie o kondycję włosów naturalnych oraz doczepianych.

Błędy pielęgnacyjne – mycie włosów

Image

 

Posiadanie włosów doczepianych wiąże się ze zmianą niektórych nawyków czy stosowanych rytuałów. Nawet zwykłe mycie głowy może już nie wyglądać jak kiedyś. Przede wszystkim myjemy włosy w pozycji pionowej. Zapomnij o myciu głowy nad wanną czy w umywalce. 

Nie szorujemy włosów, a przede wszystkim nie myjemy włosów ruchami okrężnymi. Doczepy mogą się splątać, ulec uszkodzeniu lub zostać mechanicznie wyrwane. Delikatnie szorujemy skalp, a powstałą pianę rozprowadzamy od nasady do końcówek.

Suszenie włosów – tego unikaj

Image

 

Przede wszystkim koniec z turbanem zalegającym przez pół soboty na naszej głowie. Nawet dla włosów naturalnych takie postępowanie wyrządza więcej krzywdy niż dobrego. Odsącz nadmiar wody ręcznikiem i rozpocznij podsuszanie. Ale najpierw termoochrona na końce.

Zacznij od kierowania strumienia powietrza od nasady ku końcówkom. Stylizację przeprowadź za pomocą szczotki i suszarki. Suszymy w pozycji pionowej, nie z głową spuszczoną w dół.

Błędy stylizacyjne – czesanie, układanie, upinanie

Zwykła szczotka może wyrządzić Twoim doczepom sporo krzywdy. Do rozczesywania używaj specjalnej szczotki dla włosów przedłużanych. Dzięki temu nie uszkodzisz keratynowych kapsułek.

Twoje włosy mogą być poddawane zabiegom stylizacyjnym, warto jednak pamiętać o stosowaniu termoochrony przed użyciem prostownicy czy lokówki. Na naszym kanale na YouTube możesz zobaczyć, jak testujemy różne małe sprzęty AGD typu lokówki. Jest tam także tutorial, jak zrobić piękne fale na włosach przedłużanych – obejrzyj koniecznie. 

Doczepiane włosy mogą być upinane w kucyki czy zaplatane w warkocze. Pamiętaj jednak, by nie upinać włosów zbyt ciasno – w ten sposób obciążasz włosy właściwe, a także narażasz doczepy na zniszczenie w miejscu łączenia. Jeśli szukasz fryzury na wielkie wyjście, zawsze masz możliwość kupienia gotowych upięć/koków z włosów naturalnych czy syntetycznych (polecamy te pierwsze).

Pamiętaj, że po zabiegu przedłużania włosów należy umawiać się na regularne podciąganie włosów. Zbyt długie przerwy mogę doprowadzić do plątania się włosów, powstawania kołtunów czy wyrywania doczepów.

Kontynuuj czytanie

Tape on, clip in – metody przedłużania włosów

Tape on, clip in – metody przedłużania włosów

Kontynuuj czytanie
Witamy w Bydgoszczy!

Witamy w Bydgoszczy!

Kontynuuj czytanie
Ile kosztuje przedłużanie włosów?

Ile kosztuje przedłużanie włosów?

Kontynuuj czytanie

Uwagi

Bądź pierwszy który skomentuje.
Wszystkie komentarze przed publikacją są moderowane.
X