Are you at the right place ?

Are you at the right place ?

Przejdź do głównej zawartości

Zabieg przedłużania włosów – dla kogo? Przeciwwskazania – o tym warto wiedzieć!

Zabieg przedłużania włosów – dla kogo? Przeciwwskazania – o tym warto wiedzieć!

Przedłużanie włosów pozwala odmienić nasz look, podbudować samoocenę i poprawić samopoczucie. To zabieg, na który decyduje się coraz więcej Polek. W parę godzin zyskujesz fryzurę niczym z salonu – piękne, długie i zadbane włosy, nawet jeśli jeszcze wczoraj Twoje włosy ledwo sięgały podbródka. 😊 Czy każdy może przedłużyć włosy i jakie są przeciwwskazania do tego zabiegu?

Przedłużanie włosów – dla kogo?

Najprościej byłoby odpowiedzieć „praktycznie dla każdego”. Na przedłużanie włosów decydują się głównie kobiety, choć także panowie coraz chętniej pytają o tego rodzaju zabiegi. Każdy chce mieć piękną, zadbaną fryzurę. 

Image

Osoby z wypadającymi lub łamiącymi włosami często korzystają z zabiegów przedłużania włosów

Na doczepy decyduje się młodzież, a także kobiety dojrzałe. Wszystko zależy od naszych oczekiwań i kondycji włosa. Przedłużanie włosów jest zabiegiem nieco czasochłonnym, ale daje spektakularne rezultaty. Doczepy mogą zagęścić czuprynę albo wydłużyć długość włosów, gdy marzymy o długich pasmach, a nie chcemy czekać w nieskończoność, aż włosy same odrosną.

Na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o przedłużaniu włosów?

Przy podejmowaniu decyzji o przedłużaniu włosów kluczowa jest kondycja włosa. Być może wcześniej nawet nie zastanawiałaś się nad doczepami, ale trycholog zaproponował takie rozwiązanie?

Image

 

W Hollywood Hair oferujemy możliwość umówienia się na konsultację z trychologiem, który oceni stan Twoich włosów, przyjrzy się im bliżej i pomoże dobrać odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne lub zastosować leczenie przed zapisem na zabieg przedłużania włosów. Pełną ofertę usług trychologicznych oraz cennik znajdziesz w zakładce cennik.

Przeciwwskazania do przedłużania włosów

Są sytuacje, w których nasi specjaliści od przedłużania włosów czy nawet sam trycholog nie podejmą się przedłużania włosów ze względu na słabą kondycję włosa lub inne przeciwwskazania. O czym konkretnie mowa? Kiedy nie zalecamy przedłużania włosów?

 • Nadmierne wypadanie włosów
  W pierwszej kolejności należy rozpoznać problem, odszukać przyczynę i podjąć leczenie. Włosy mogą wypadać z powodu niedoboru witaminy D3, w wyniku zaburzeń hormonalnych, złej diety czy utrzymującego się, silnego stresu. Mogą też być objawami ciężkich chorób.
 • Zła kondycja włosa
  Włosy łamliwe, kruche i rzadkie mogą nie utrzymać doczepów. W takiej sytuacji najpierw z pomocą trychologa pracujemy nad odbudową włosa.
 • Zapalenie skóry / zapalenie łojotokowe, widoczne podrażnienia skóry
  Takie objawy powinny zostać potraktowane jako alarm naszego organizmu, że coś jest nie tak i wymaga podjęcia konkretnych działań. Udajemy się do trychologa, który pomoże dobrać odpowiednie leczenie.
 • Obawy na tle psychologicznym
  Jeśli nie czujesz się pewna, czy zabieg przedłużania włosów jest dla Ciebie, omów swoje wątpliwości z psychologiem. Najważniejszy jest Twój komfort psychiczny.

Czy osoby po chemii mogą stosować doczepy?

Image

Włosy przedłużane po chemioterapii

Jeśli włosy przestały wypadać, zaczęły już odrastać, a ich kondycja jest dobra – nie są łamliwe, tylko mocne i silne – nie ma przeciwwskazań do stosowania przedłużanych włosów. Warunkiem jest tylko minimalna długość włosów właściwych, aby było na czym stosować doczepy.