Are you at the right place ?

Are you at the right place ?

Przejdź do głównej zawartości

Przedłużanie włosów okiem specjalisty. Czy i kiedy trycholog zaleca zagęszczanie/przedłużanie włosów?

Przedłużanie włosów okiem specjalisty. Czy i kiedy trycholog zaleca zagęszczanie/przedłużanie włosów?

Coraz częściej kobiety (choć nie tylko) decydują się na przedłużanie włosów polegające na doczepianiu do włosów właściwych cienkich pasm włosów naturalnych. Co o tej metodzie sądzą trycholodzy i w jakich sytuacjach polecają przedłużanie włosów swoim klientom? Jakie są przeciwskazania do stosowania doczepów i w jaki sposób prawidłowo je pielęgnować? Tego i wielu innych przydatnych informacji dowiesz się z naszego artykułu. Zaczynamy!

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów

Aby przekazać garść rzekomych i wiarygodnych informacji na temat włosów przedłużanych, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie wywiadu ze specjalistą od skóry głowy – trychologiem z ponad 10-letnim doświadczeniem, a także szkoleniowcem z zakresu badań nad zabiegami trychologicznymi – panią Magdaleną Parzyszek.

Wypadanie włosów jest procesem reaktywnym – nadmierne wypadanie (przejście włosa w fazę obumarcia) spowodowane jest konkretną przyczyną. Przeciętnie człowiek traci dziennie około kilkudziesięciu włosów. W ich miejsce wyrastają włosy następowe. Jeśli jednak naszym zdaniem włosów wypada zdecydowanie więcej – należy udać się na konsultację z trychologiem, który gołym okiem lub pod mikroskopem określi przyczynę wypadania włosów oraz dobierze najlepszą metodę do walki z tym problemem.

W czasie pandemii trycholodzy otrzymują wiele zgłoszeń w kwestii wypadania włosów jako skutek przejścia zakażenia wirusem Sars–Cov–2. 

Do tej pory najczęstszymi przyczynami wypadania włosów są:

  • niedobór witaminy D3,
  • zaburzenia hormonalne (hormony męskie i żeńskie, tarczyca),
  • zła dieta,
  • stres (długotrwały).

Wypadanie włosów a przedłużanie włosów 

Przedłużanie włosów, jeśli jest wykonane w sposób prawidłowy i profesjonalny, nie powinno powodować wyrywania i osłabienia włókien naturalnych włosów.

W przypadku zbyt długiego eksploatowania włosów, gdy nie są właściwie pielęgnowane i myte, gdy zostanie przekroczony czas korekty, mogą zacząć powstawać kołtuny, czego efektem może być wyrwanie włosów i podrażnienie włókna włosa. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie zaleceń specjalisty.

Dość często stosuje się przedłużanie włosów w przypadku łysienia androgenowego lub plackowatego . Polega ono na nadmiernym wypadaniu włosów na koronie głowy lub wypadaniu ogniskowym w różnych miejscach na głowie. W tym wypadku stosowanie przedłużania włosów metodą mikrokapsułkową (hh keratin mini bondes) jest zdecydowanie najlepszym możliwym dostępnym rozwiązaniem, które szybko pozwoli uporać się z nieestetycznym łysieniem. Każda klientka z problemem łysienia powinna odbywać kontrole trychologiczne w trakcie noszenia włosów doczepianych.

Przeciwskazania do przedłużania włosów

Osoby zmagające się z nadmiernym wypadaniem włosów powinny skonsultować się z trychologiem przed podjęciem się przedłużania włosów. Jeśli bowiem są one w kiepskiej kondycji – łamliwe, bardzo cienkie i rzadkie – może okazać się, że przedłużanie włosów nie będzie w ich przypadku wskazane.

Zabiegu przedłużania włosów nie powinny także wykonywać osoby zmagające się z wszelkimi zapaleniami skóry głowy czy zapaleniem łojotokowym. Również podrażnienia skóry, zwłaszcza te widoczne gołym okiem, nie będą wskazaniem do przeprowadzenia metody przedłużania włosów. Nadmierne wypadanie włosów jest również przeciwskazaniem.

Czy to oznacza, że te osoby nigdy nie będą mogły przedłużać włosów? Absolutnie nie! Trycholog pomoże rozwiązać problem, dobierając odpowiednią kurację, nauczy nas prawidłowej pielęgnacji włosów, również doczepianych. W tym wypadku pielęgnacja jest kluczowa, dlatego zawsze należy stosować się do zaleceń specjalisty i pamiętać o regularnych wizytach (korektach) przepinania włosów.

Co ciekawe, osoby po przebytej chemioterapii, gdy włosy samodzielnie odrastają, mogą zdecydować się na przedłużanie włosów.

Zabiegi trychologiczne możliwe do stosowania podczas przedłużania włosów

Prawidłowa pielęgnacja włosów oraz skóry głowy gwarantuje najlepsze możliwe rezultaty, jakich oczekujemy po włosach doczepianych. Ważne jest zatem systematyczne wykonywanie peelingów skóry głowy, a także nawilżanie włosów – zwłaszcza włosów przedłużanych. 

Osoby zmagające się z łupieżem także powinny dążyć do pozbycia się problemu – w tym wypadku najpierw nakładamy maski i odżywki nawilżające, a potem używamy szamponu.

Jakie zabiegi trychologiczne można wykonywać przy włosach przedłużanych? Przede wszystkim:

  • peeling,
  • infuzję tlenową,
  • naświetlanie laserowe,
  • wodorowe oczyszczanie skóry głowy,
  • mezoterapię,
  • wcierki (na koronę głowy – ostrożnie).

Ściąganie pasm a stan włosów naturalnych

Niekiedy klientkom wydaje się, że podczas ściągania pasm tracą dużo włosów naturalnych. Doczepianie metodą kapsułkową zczepia włosy naturalne, co powoduje, że po ich fizjologicznym obumarciu i wypadnięciu włosy są „uwięzione” w kapsułkach. 

Pamiętajmy, że przeciętnie człowiek traci dziennie 100-150 włosów, a przepinanie pasm odbywa się średnio co 3 miesiące, stąd podczas ściągania pasm odnosimy wrażenie, że straciliśmy sporo włosów naturalnych. Tak jednak nie jest.

Mechaniczne wyrywanie włosów

Włosy naturalne oraz doczepiane mogą być przez klientki wyrywane mechanicznie w sposób nieświadomy. Ma to miejsce głównie w sytuacji, gdy umiejscowienie doczepów wydaje się klientkom niekomfortowe lub gdy pojawia się świąd skóry.

Świąd najczęściej powodują zła pielęgnacja oraz stylizacja włosów, a także zbyt rzadkie mycie skóry głowy.

W każdym wypadku należy zgłosić się do eksperta, który pomoże pokonać problem.

Kontynuuj czytanie

Rodzaje Włosów na jakich pracujemy w Hollywood hair

Rodzaje Włosów na jakich pracujemy w Hollywood hair

Kontynuuj czytanie
Witamy w Bydgoszczy!

Witamy w Bydgoszczy!

Kontynuuj czytanie
Przedłużanie włosów w Hollywood Hair, odpowiadamy na Wasze pytania

Przedłużanie włosów w Hollywood Hair, odpowiadamy na Wasze pytania

Kontynuuj czytanie

Uwagi

Bądź pierwszy który skomentuje.
Wszystkie komentarze przed publikacją są moderowane.
X