Prawidłowa aplikacja przedłużanych włosów potrafi odmienić niejedną kobietę – naturalne doczepy dodają fryzurze objętości, a także wyglądają na zdrowe i zadbane. Czy wiesz, jak się przygotować do aplikacji włosów przedłużanych? Jak pielęgnować doczepiane włosy, aby cieszyć się nimi jak najdłużej? Sprawdź nasz miniporadnik i już teraz zacznij przygotowania do stworzenia zupełnie nowego looku!

Włosy przedłużane - przed i po

Dlaczego decydujemy się na przedłużanie włosów?

Odpowiedzi na to pytanie może być tyle, ile właścicielek doczepów. 😊 Powodów, dla których kobiety – a także coraz chętniej mężczyźni – decydują się na przedłużanie włosów, jest co najmniej kilka:

 • Kwestie zdrowotne
  Osoby zmagające się z przewlekłymi chorobami, a także chorobami skóry głowy takimi jak np. łysienie plackowate odczuwają dyskomfort w miejscach publicznych, gdy są wystawieni na oceniające spojrzenia otoczenia. Włosy doczepiane pomagają zamaskować problematyczne miejsca. Włosy przedłużane chętnie wybierają także panie po chemioterapii – nie każda chce czekać na odrost włosów, nie wszyscy lubią też peruki.
 • Aspekt psychologiczny
  Piękna i zadbana fryzura dodaje pewności siebie. A długie włosy, które uzyskujemy w ciągu paru godzin, potrafią przyciągnąć niejedno spojrzenie.
 • Wygoda
  Naturalne doczepy to opcja dla pań niecierpliwych lub zmęczonych swoją fryzurą i zapuszczającymi włosy. Stres, choroby czy nieodpowiednia pielęgnacja mogą opóźniać porost włosa – mało kto lubi długo czekać na spektakularne efekty.

Jak się przygotować do przedłużania włosów?

Zawsze zaczynamy od konsultacji. Ustalamy kondycję włosa i weryfikujemy, czy są przeciwwskazania do przedłużania włosów, nie chcemy bowiem pogarszać sytuacji np. gdy tracimy spore ilości naturalnych włosów.

Mycie włosów przed zabiegiem

Do samego zabiegu należy dokładnie oczyścić skórę głowy. Do zabiegu przychodzimy z włosami umytymi szamponem głęboko oczyszczającym łuskę włosa, bez nakładania odżywek i innych preparatów – nie chcemy, aby pasemka zsuwały się w trakcie lub po zabiegu.

Pielęgnacja włosów przedłużanych – o czym należy pamiętać?

Gdy wychodzimy z salonu, jesteśmy zakochane nowym wyglądem. Do czasu, kiedy trzeba przystąpić do pierwszego mycia lub pierwszej stylizacji. Nie musimy obawiać się, że upragniona fryzura zostanie zniszczona, jeśli będziemy pamiętać o kilku zasadach.

Rekonstrukcja włosów po chemioterapii
 • Mycie włosów w pozycji pionowej
  Nie myjemy głowy w pozycji pochylonej nad wanną. Moczymy skórę głowy i włosy, nakładamy niewielką ilość szamponu, masujemy skalp, a powstałą pianę rozprowadzamy na włosy (od góry do dołu).
 • Maska i odżywka
  Po spłukaniu szamponu, bardzo ważne jest nałożenie odżywki lub maski, która wygładzi włosy i ułatwi rozczesywanie
 • Odciskamy nadmiar wody i przystępujemy do suszenia
  Nie chodzimy z turbanem na głowie przez pół dnia.
 • Podsuszamy włosy, potem stylizujemy
  Najpierw całe włosy spryskujemy termoochroną. Potem strumień powietrza kierujemy od nasady w dół. Na koniec przy użyciu szczotki i suszarki osuszamy i wygładzamy pasma.

Kosmetyki do włosów przedłużanych Hollywood Hair

Suplementy dla włosów przedłużanych

W naszym sklepie znajdziecie kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów przedłużanych, jak i włosów zniszczonych, czy ze skłonnościami do łamania się. Szeroki wybór suplementów to perfekcyjny wybór dla osób chcących poprawić zdrowie zarówno swoich włosów, jak i całego organizmu.